Náramky

Smysl našeho projektu: na 4 prodané náramky vyrobíme jeden nějaké holčičce či klukovi s artritidou, ať mají v té nemocnici radost i oni. Konkrétně putují na Revmatologické dětské oddělení paní profesorky Doležalové, VFN v Praze 2, Ke Karlovu 2.

Věříte na léčivou sílu minerálních kamenů? Na jejich energii či vliv na znamení?
My také. Ale nejvíce věříme, že každý korálek si k nám najde cestu vždy, když to potřebujeme. V zimě nás zahřeje láva, na jaře rozkveteme barvami achátu, v nejistotě nás zklidní růženín a k vánocům nám největší radost udělá červený jadeit s andílkem. Tak se nenechte svazovat a vybírejte SRDCEM.

Náramky dodáváme dárkově zabalené na naší kartičce a v sáčku, můžete si ale vybrat i jinou kartičku.

Materiál všeobecně:
Nejvíce používáme přírodní minerály, které se běžně ještě dobarvují a upravují. Předem je vytřídíme a přebereme, navlékneme na dvojitou elastickou lycru. Občas sáhneme i po syntetickém minerálu, který má také své výhody. Z komponentů vybíráme hlavně chirurgickou ocel, případně kvalitní bižuterní kov, šatonové rondelky, korálky ze skla, ze dřeva nebo i skleněné voskované perly pro jejich krásný lesk. Šňůrky jsou z polyesteru, skvěle drží barvu a zatavené se nerozmotávají.

Péče o náramky:
Náramky by neměly přijít do styku s vodou či mycími prostředky, dlouhodobě je nevystavujte slunci. Matné minerály se mohou časem vyhladit do leskla. Drobné nerovnosti či barevné odlišnosti patří k jejich vlastnostem. Praskaný křišťál je křehký, může při nešetrném zacházení či pádu prasknout. Ale pokud vám náš náramek přiroste k ruce i k srdci, tak případné opravy rádi uděláme zdarma, jen za poštovné.

Jakou zvolit velikost?
XS (13–14 cm) dětská ručka

S (14–15 cm) na úzké zápěstí či ruku školačky
M (16–17 cm) taková normální dámská ručka
L (18–19 cm) malinko širší dámské zápěstí či běžné pánské
XL (20–21 cm) pořádná tlapa
Universální (nastavitelné – utahovací šňůrky)

Jak měřit velikost?
Nejlépe krejčovským metrem nebo provázkem, který následně přiložíte k pravítku. Měřte prosím napevno, jen obvod místa, kde budete náramek asi nosit. Vůle tam vždy bude, náramek je elastický, ale pokud máte rádi velmi volný až plandavý náramek, zvolte větší velikost, nebo se ozvěte pro radu.

Máte přání na jinou velikost? Připište prosím do poznámky.